top of page
  • Zdjęcie autoraMarta Rezler

Czy w ciąży można pić piwo 0%?

Piwo bezalkoholowe? Brzmi trochę jak kawa bez kofeiny, słodycze bez cukru, bezmięsne hamburgery czy mleko bez laktozy. Tymczasem piwa bezalkoholowe powstają z tych samych składników, co zwykłe piwa – więc czy rzeczywiście KAŻDE piwo bezalkoholowe nie zawiera alkoholu?

Uwaga! Wiele piw z napisem „bezalkoholowe”, oznaczane jako „0%” na butelce, zawiera śladowe ilości alkoholu – może to być do 0,5% alkoholu, bowiem zgodnie z prawem za piwo bezalkoholowe uznaje się piwo, w którym zawartość alkoholu nie może przekroczyć 0,5% całkowitej objętości. To niby niewiele, bo do osiągnięcia stanu upojenia takiego jak w po wypiciu jednego normalnego piwa trzeba wypić kilkanaście piw bezalkoholowych, ale... ta minimalna ilość alkoholu może wystarczyć, żeby zaszkodzić rozwijającemu się pod sercem dziecku. Przypomnijmy: – N I E M A bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży i nikt nie jest w stanie przewidzieć jaka ilość alkoholu doprowadzi do powikłań - nawet najmniejsza jego ilość która trafia do organizmu matki, może spowodować wiele złego u nienarodzonego jeszcze dziecka.


Są jednak na rynku również takie produkty, które alkoholu nie zawierają wcale - oznakowane na etykiecie jako „0,0%”. Takie piwo można pić zarówno w ciąży jak i karmiąc piersią.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page