top of page
  • Zdjęcie autoraMarta Rezler

Czy studia to dobry moment na dziecko?

Zaktualizowano: 12 lip 2022Zacznijmy od tego, że nie ma czegoś takiego jak dobry moment na dziecko. Zawsze coś jest i zawsze coś będzie - jeśli nie studia to praca, rozwijająca się kariera zawodowa, kredyty, kupno domu...


Ale spójrzmy na to z medycznego punktu widzenia. Bezpieczny wiek do rodzenia dzieci to 18-35 lat, przy czym jako najlepszy wskazuje się przedział 23-26 lat - czyli okres przypadający na czas studiów. Statystycznie, to właśnie dzieci urodzone w tym czasie są najzdrowsze i najsilniejsze. Ponadto, organizm w tym wieku lepiej znosi niedogodności pojawiające się w czasie ciąży, jest mniej narażony na powikłania takie jak cukrzyca ciążowa czy nadciśnienie oraz wykazuje lepszą tolerancję na zmęczenie, dzięki czemu dużo szybciej regeneruje się chociażby po nieprzespanej nocy. I co ważne, choć nie najważniejsze, młodszy wiek to łatwiejszy powrót do formy po ciąży.


Z perspektywy przyszłego lekarza i młodej mamy mogę powiedzieć, że ciąża podczas studiów to dobry pomysł, choć nie jest łatwo. Czy mogąc cofnąć czas i wiedząc jak to będzie zdecydowałabym się na nią ponownie? Zdecydowanie! O tym, że można to ogarnąć i pogodzić oraz jak to było w moim przypadku opowiem w kolejnych wpisach.

302 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2 Post
bottom of page